Однією з найважливіших завдань збереження життя і здоров'я людей, заощадження матеріальних цінностей і охорони навколишнього середовища у надзвичайних ситуаціях техногенного природного характеру та в особливий період є захист населення і територій в екстремальних ситуаціях [1 ... 5].

Наявність на території України атомних електростанцій, величезна кількість хімічно небезпечних об'єктів (ХНО), що зберігають, використовують, виробляють сильнодіючі отруйні речовини (СДОР), можливе застосування противником ядерної, хімічної, бактеріологічної зброї та звичайних засобів ураження в особливий період, а також при аварії, катастрофи, стихійне лихо та інших небезпечних явищах призводять до утворення зон хімічного, ядерного, бактеріологічного зараження, які в свою чергу вражають людей і сільськогосподарських тварин, заражають територію і навколишнє середовище, а також об'єкти, споруди, майно, транспорт і все те, що створено природою, руками і розумом людини радіоактивними, хімічними, бактеріологічними та сильнодіючими отруйними речовинами.

Крім того, на території нашої держави є заводи з переробки нафтопродуктів, целюлози, металургійні підприємства, шахти, що проходять під землею трубопроводи, несучі нафту і газ - все це при аварії (Катастрофі) веде до утворення вибухів, пожеж, руйнувань, а значить і до загибелі людей і втрати матеріальних цінностей.

Участившиеся в останні роки стихійні лиха (землетруси, повені, зсуви, урагани, смерчі, штормові вітри, снігові лавини, снігові замети, торф'яні, лісові, степові пожежі) також ведуть до руйнувань, загибелі населення, втрати матеріальних цінностей.

Щоб захистити населення, сільськогосподарських і домашніх тварин, територію і навколишнє середовище в надзвичайних ситуаціях техногенного і природного характеру., а також в особливий період, наша держава прийняла ряд заходів щодо забезпечення збереження здоров'я та життя людей, захисту території, майна, техніки, транспорту, будівель і споруд, видавши Закон України № 1809-Ш від 8 червня 2000р. "Про захист населення і території від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру ".

Цивільний захист населення (ЦЗН) — система організаційних, інженерно-технічних, санітарно-гігієнічних, протиепідемічних та інших заходів центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підлеглих їм сил і засобів, підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності, добровільних рятувальних формувань з метою запобігання і ліквідації надзвичайних ситуацій.

Відповідно до законодавства громадяни України мають право на захист свого життя й здоров'я від наслідків аварій, пожеж, стихійних лих та на вимогу від Уряду України, інших органів державної виконавчої влади, адміністрацій підприємств, установ й організацій незалежно від форм власності й господарювання гарантій по забезпеченню його реалізації. Держава як гарант цього права здійснює захист населення від небезпечних наслідків аварій і катастроф техногенного, екологічного, природного й військового характеру.

Кiлькiсть переглядiв: 375

Коментарi